Зима млиномана - час нових мрій та планів.
-
Зима млиномана.
Нарешті до нас прийшла справжня зима, з морозом і снігом! Млиномани щиро радіють цьому, адже настав час для загартування тіла та переосмислення реальності буття, споглядання казкової Природи та народження нових мрій. Течія давньої ріки сховалась під кригою, болото і калюжі поступилися місцем снігові, на полях та в лісі видно сліди диких звірів, повітря стало кришталевим, та неймовірно виблискує в грайливих променях яскравого Сонця.
Сокілецький Млин, оповитий вологим туманом від водоспаду, як і раніше, чарує своєю загадковою красою. Прибузькі лани та поля, надійно вкриті ковдрою, відпочивають в очікуванні нової весни. А млиномани готуються до нового фестивального сезону, не зважаючи на існуючі проблеми та негаразди.
Млиноманія вже давно вийшла за межі музичного та розважального заходу, і по мірі дорослішання перетворилась на явище культурне, екологічне, етнографічне, яке триває протягом всього року. В 2012-2013 роках силами фестивалю та місцевої громади було проведено ряд екологічних суботників (читати детальніше). Але прийшло усвідомлення, що простий збір сміття та вивезення на великий смітник не вирішують екологічної проблеми. Тому в 2014 році суботники продовжуються, але тепер в якісно інший спосіб: сміття ми будемо сортувати для подальшого відправлення на переробні підприємства. Перша екоакція цього року має відбутись в першу суботу квітня - 05.04.14. Весною 2014 року з ініціативи фестивалю стартує кампанія з впровадження централізованого збору, сортування та вивозу сміття на переробку. Пілотний проект програми охоплюватиме с. Печера, с. Сокілець, прилеглі території та навколишні населені пункти.
В рамках питань, які піднімаються з ініціативи фестивалю, постає також ситуація з імовірним привласненням (захопленням) берегів річки Південний Буг в районі с. Печера та с. Сокілець певними особами та комерційними структурами. Йдеться про заказник "Прибузький", Печерський дендропарк державного значення, ліси та поля біля мальовничих берегів річки. Всі вище перелічені багатства є народними надбаннями, які ні в якому разі і ніяким чином не можуть продаватись або віддаватись в оренду, чи належати комусь, окрім місцевої громади та народу України! Інформація про привласнення мальовничих земель в с. Печера поки не має документального підтвердження, але, як кажуть, не буває диму без вогню, бо про це стало відомо від різних людей. Наразі, насторожує той факт, що деякі представники керівництва району ще в 2013 році висловили бажання відмінити статус заказника "Прибузький".
Фестиваль "Млиноманія" продовжить працювати над туристичною привабливістю села Печера Тульчинського району Вінницької області. Село має дивовижний рекреаційний потенціал, але використовує не більше 10% від нього. Організатори фестивалю давно вже планують запуск Центра Зеленого Туризму в селі Печера, який стане проміжною ланкою між туристами і відпочивальниками та місцевими господарями, який опікуватиметься дозвіллям, проводитиме екскурсії, походи, концерти та інші заходи.
Щодо масштабу та формату Млиноманії-2014, організатори наразі визначаються. Дата проведення планується, як і раніше, - на перші вихідні серпня. Масштаб залежатиме від наявних коштів, а також від позиції Тульчинської райдержадміністрації (станом на сьогодні перемовини з органами влади ще не завершені). Незалежно від чийогось бажання чи небажання, головним для фестивалю є збереження щирості спілкування, фестивального духу, аполітичності та якісні зміни. Навіть якщо не буде струму, фестиваль відбудеться в акустичному варіанті, з лендартом та виставкою картин, спортивними іграми й вечірнім багаттям, екскурсіями та екоакціями, майстер-класами, лицарськими боями та іншими подіями, перелік яких формується. Млиноманія - простір творчості і натхнення, єднання навколо дивовижної Природи, справжньої музики, непідробного мистецтва, простір для тих, хто пізнає світ, навчається і навчає, мріє та прагне жити, а не існувати.