Головна » Фестиваль » Про фестиваль

Фолк-рок фестиваль "Млиноманія" open air розгортається щоліта на березі Південного Бугу в мальовничому селі Печера.

 • Шлях Млиноманії

   

  Ідея проведення фестивалю в селі Печера народилась 2006 року в кількох музикантів-ентузиастів, та вперше була втілена у липні 2007-го.

   

  Села Печера та Сокілець - це унікальний ансамбль чарівної Природи та старовинних пам`яток. Folk/rock фестиваль "Млиноманія" став не лише мистецькою подією, а стартовим майданчиком для розвитку зеленого туризму, втілення проекту зі збереження екології, відродження села. Команда фестивалю вірить, що добра воля та щира праця змінять на краще життя в конкретно взятому місці.

   

  Млиноманія пройшла нелегкий шлях, були удачі та розчарування, сонячні дні та справжні буревії. В 2021-му проекту "Млиноманія" 15 років! За цей час Млиноманія встигла вирости із одноденного концерту до кількатисячного фестивалю і перетворитись на справжній мистецький простір, а потім знову повернутись до камерного формату.) Але в тому чи іншому форматі фест відбувається безперервно щороку. На Млиноманію приїздять творити і спілкуватись митці, музики, народні майстри, поети, мандрівники, та інші непересічні особистості зі всієї України та з-за кордону.

   

  Творчий простір

   

  Мета «Млиноманії» - колаборація митців з різних куточків України та світу, втілення творчості в життя, вирішення екологічних питань, відродження села, знайомство та невимушене спілкування гостей, учасників та місцевих мешканців. Ми віримо в Україну, ми живемо та працюємо тут, на нашій рідній землі! Україна – це не лише територія, це – кожен із нас. Бо кожен із нас – особистість. Україна – це тисячолітні культурні надбання, традиції, цінності, сучасність і майбутнє, яке творимо ми тут і зараз!

   

   

  1. Млиноманія - це творчий простір посеред чарівної Природи, це спільнота особистостей, близьких за духом, це жива музика і відродження традицій, мистецтво та любов…
  2. Фолк-рок фестиваль «Млиноманія» є простором для втілення та прояву музичних, художніх, фольклорних, ленд-арт, екологічних та інших проектів, для прояву талантів, обміну досвідом. 
  3. Це простір вільний від попси та політики.
  4. Млиноманія живе та розвивається завдяки Вам, друзі: гостям, учасникам, волонтерам, партнерам! 
  5. Організатори запрошують як відомі, так і молоді гурти, ансамблі, фольклорні колективи.
  6. Folk-rock фестиваль «Млиноманія» - некомерційний захід. Наявні кошти та орг. внески спрямовуються на забезпечення програми, оренду апаратури, оплату пального та електроенергії, благоустрій фестивальної території тощо.
  7. Млиноманія – особливий фестиваль. Команда не збільшуємо масштаб, бо прагне зберегти неповторну атмосферу та унікальну Природу Центра Всесвіту.

   

  В стилі еко

   

  Одним із пріоритетних напрямків діяльності фестивалю є Екологія. Екотолоки проводяться щомісяця на берегах Південного Бугу силами оргкомітету, місцевих мешканців, гостей села (в теплий період, квітень-вересень).

   

  Під час фестивалю та після нього окремо сортуються:

  • скло;
  • пластик;
  • папір;
  • метал;
  • органіка;
  • змішане сміття.

   

  Команда Млиноманії прагне запровадити централізований роздільний збір відходів у селах Печера та Сокілець. Місцева молодь долучається до проекту, сортує відходи під час екотолок та фестивальних активностей, а відтак - набуває досвіду та усвідомлення сталого поводження з відходами.

Наверх