Головна » Проекти » Вільний мистецький простір

Вільний мистецький простір

 • Концепція Мистецького простору "Творчий Млин"

   

  В селах Печера та Сокілець на мальовничих берегах річки Бог (Південний Буг) створюється Мистецький простір – як майданчик для втілення художніх, музичних, етнографічних, культурних, екологічних та інших здорових ідей та проектів – для втілення натхнення в життя. Принцип роботи – спів-творіння, спілкування, об`єднання особистостей на основі Доброї Волі, на волонтерських засадах… Життя проекту забезпечується силами та вміннями учасників, та людей, яким до вподоби наш світогляд, ідеї та творіння, і які мають бажання створювати та розвивати Творчий млин.

   

  Творчий млин – це об`єднання поза політикою, державою, централізованим керівництвом, поза нав`язаними, несправжніми, ілюзорними правилами існування та інститутами. Це спільнота, яка працює в системі координат мистецтва, духовності, здорового глузду та розуму, поваги до Природи, діяльність якої передусім спрямована на розвиток кожної людини як особистості, на обмін досвідом та світобаченням, на розкриття та розвиток таланту, на усвідомлення навколишнього світу та себе в цьому світі.

  Мистецький простір – неформальна самоорганізована спільнота, майданчик для творіння за покликом душі, відпочинку та оздоровлення, народження та втілення ідей.

   

  Творчий Млин включатиме репетиційну музичну базу/студію, художню та скульптурну майстерню, простір лендарту, простір для виставок, концертів, кінопоказів, лекцій та семінарів, простір для прийняття гостей та зеленого туризму.… Безумовно, одразу всі напрямки не запрацюють, Творчий простір запускається в роботу поетапно.

   

  Фолк-рок фестиваль «Млиноманія» є подією для села Печера непересічною та масштабною, але і непостійною, бо триває лише 2 доби на рік. Мистецький простір Творчий Млин буде працювати протягом всього року, а «Млиноманія» має стати одним з його головних та масштабних заходів.

   

  Творчий простір передбачає налагодження мистецького, екологічного, здорового, цікавого та свідомого життя в селі Печера та навколо, налагодження комунікації з митцями та майстрами зі всієї країни та Світу, в яких є чого повчитись. На початку Творчий Млин працюватиме протягом теплого сезону, а надалі – протягом всього року. Перші кроки в цьому напрямку зроблені, починаючи з квітня 2012, коли засновники «Млиноманії» організували серію ЕКОЛОГІЧНО-МУЗИЧНИХ АКЦІЙ або Суботників OPEN AIR. Ми усвідомлюємо, що фестивалю замало для культурного та духовного розвитку, що фестиваль швидко проходить та не вирішує багатьох проблем села. «Млиноманія» може припинити своє існування в силу виклику часу та навколишньої реальності, або ж втратити свою ідею та Душу, як це сталось з багатьма фестивалями.

   

  Мистецький простір – це вже не тільки подія раз на рік, як фестиваль, - це велика робота, це радість, натхнення, творчість, наука, це спосіб мислення та світогляду, ТВОРЧИЙ ПРОСТІР – ЦЕ І Є СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ!) А справжнє вже не так легко перетворити, переінакшити чи знищити.

  Ми не кажемо, що не буде фестивалю «Млиноманія». Фестиваль буде жити, доки на це є воля Божа (або Вищого Розуму – кому як зручніше), доки він потрібен людям. Але ідея фестивалю не має лягти на вівтар «золотого тільця» та буденності. Занадто багато навколо нас штучного та ілюзорного, щоб дозволяти собі ретранслювати та примножувати все це.

Наверх