Головна » Зочотні новини звідусіль » Художники з Вінниччини й Молдови разом розписуватимуть хати

Художники з Вінниччини й Молдови разом розписуватимуть хати

 • Художники з Вінниччини й Молдови разом розписуватимуть хати

  Міжнародний літературно-мистецький проект «Русалка Дністрова», започаткований з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників, передбачає низку заходів за участю митців з України й Молдови по обидва береги Дністра.

   - Стартом проекту стало свято Івана Купала за участю гостей з Окницького району Республіки Молдова, яке відбулося на березі Дністра в селі Серебрія Могилів-Подільського району. 

  -Шість районів Вінниччини та стільки ж Молдови у травні нинішнього року підписали угоду про співпрацю у рамках Єврорегіону «Дністер», - каже голова осередку письменників Вінниччини Михайло Каменюк. - Суттєвим доповненням до них стане духовне збагачення представників наших народів, що передбачено проектом «Русалка Дністрова».

  На 30 липня ц.р. заплановано проведення міжнародного пленеру за участю українських та молдовських художників під назвою «Розписана хата». У селі Сліди Могилів-Подільського району майстри пензля розписуватимуть оселі місцевих жителів. А вже через місяць після цього молдовани запросять наших художників на такий само захід до одного з сіл Окницького району, де також розписуватимуть хати.

  - На Поділлі здавна хати прикрашали узорами, - каже скульптор із села Сліди Микола Крижанівський. – Те саме робили на правому березі Дністра. Принаймні таке доводилося не раз бачити у сусідніх молдовських селах, що розташовані на березі Дністра. Спробуємо відновити традицію. Охочих впустити до себе в хату художників у моєму селі Сліди є немало. Зараз у селах люди спраглі до спілкування. Тому радо зустрічають бажаних гостей. У моєму селі вже виглядають художників.

  Ще один спільний захід відбудеться з нагоди Дня Незалежності нашої держави. За інформацією голови Могилів-Подільської райдержадміністрації Михайла Вдовцова, він є членом Національної спілки письменників України, 24-25 серпня у Могилеві-Подільському відбудеться великий гала-концерт за участю українських та молдовських самодіяльних творчих колективів.

  На цьому реалізація проекту не завершиться. Письменник Михайло Каменюк переконаний, що все тільки починається. У Вінниці видаватимуть альманах творів українських і молдовських письменників. Він виходитиме в світ один раз на квартал. У планах – навчання в Молдові кількох молодих українських письменників, які б вивчили там мову і здійснювали переклади творів молдавських майстрів слова. 

  Прагнення до зміцнення добросусідських зв’язків повністю підтримує і заступник голови Окницького району Республіки Молдови Андрій Цопа:
  – Ми готові до культурної та економічної співпраці, – наголосив співрозмовник. – Отож розробляємо програму співробітництва з Могилів-Подільским районом. Наш сивий батько Дністер має ще більше здружити тих, хто проживає на його обох берегах, - наголосив Андрій Цопа. При цьому нагадав, що такий проект - це ще й чудова реклама для туристів.

  Джерело:  http://20minut.ua

Наверх