Головна » Зочотні новини звідусіль » В Брюсселі розпочався Тиждень петриківського розпису

В Брюсселі розпочався Тиждень петриківського розпису

 • В Брюсселі розпочався Тиждень петриківського розпису

  У Брюсселі відкрили Тиждень петриківського розпису. В рамках Тижня у Брюсселі проводять «українські вечори», де гості мають можливість оглянути тематичну виставку найкращих робіт народних майстрів Дніпропетровщини (розписаний посуд, писанки, панно), відвідати різні майстер-клас та оцінити смак справжньої української кухні.
   
  Виставку розпису відкрили у штаб-квартирі НАТО для представників міжнародного секретаріату альянсу. Ще одну експозицію розгорнули в посольстві України для дипломатів, послів країн-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
   
  Також упродовж Тижня будуть проходити майстер-класи, міні-уроки розпису, які  проведуть майстрині Тетяна Гаркава та Поліна Піщанська.
   
  У червні найбільша виставка петриківського розпису буде представлена у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Крім того, наразі ведуться переговори про експонування розпису в Кувейті, Китаї та Японії.
   
  ДОречі, у грудні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО має бути вирішене питання щодо надання петриківському розписові статусу нематеріальної спадщини людства.

Наверх