Головна » Новини » Старт екосезону 2016 в селі Печера

В селі Печера 2 квітня стартує сезон екологічних акцій!

 • Старт екосезону 2016 в селі Печера

  Перший в 2016 році екосуботник в селі Печера відбудеться 2 квітня. Вже четвертий рік організатори, волонтери та учасники "Млиноманії" займаються звільненням прибережної зони Південного Бугу від сміття. Стало доброю традицією проводити прибирання в с. Печера у перші вихідні квітня.

   

  Поротягом 4-х років силами млиноманів, волонтерів, мешканців Печери і Сокільця було зібрано десятки тон сміття, очищена берегова лінія протяжністю 3 км, частина території Печерського дендропарку, струмки, які впадають в Буг, територія біля моста через річку, яри, посадки, узбіччя дороги тощо. В деяких місцях розвішані екотаблички, яких наразі недостатньо.

  З 2014 року ми почали сортувати сміття під час екоакцій. Виявилось, що до 3/4 знайденого - вторсировина, і лише чверть - відходи. Скло, пластик і жерсть зараз ідуть на склад. Після накопичення достатньої кількості, вторсировина буде направлена на переробку, а отримані кошти - підуть на впровадження пілотної програми сортування сміття кожним домогосподарством в с. Печера. Програма має на меті організацію регулярного вивозу вже розділеного сміття та вирішення питання забруднення навколишнього середовища в селі.

   

  Попередня програма екологічної акції - ВІДКРИТТЯ ЕКОСЕЗОНУ `2016:
  Час може трохи коригуватись по ходу справи


  П`ятниця, 1 квітня 2016
  Прибуття товариства зі всіх куточків України в Печеру/Сокілець. Розселення, вечеря, спілкування.

  Субота, 2 квітня 2016
  Прибуття тих, хто не прибув раніше (але бажано до 10-11 години дня по можливості). Вранішня фізкультура: пробіжка, вправи, розминка, загартування в річці (звичайно, за бажанням). 
  Сніданок, ранковий чай-кава.
  9:30 збір товариства в ЦЕНТРІ с. ПЕЧЕРА з лопатами, вилами, граблями, сміттєвими мішками, іншими необхідними девайсами та бойовим настроєм.
  10:00 - 15:00 Прибирання сміття на березі Південного Бугу біля с. Печера (місце визначимо ближче до дати). Встановлення екотабличок та плакатів.
  15:00-16:00 Відпочинок, спілкування, обмін враженнями. За бажанням - змиття бруду та поту з наших тлінних тіл в бадьорих водах річки Бог.
  16:00-17:00 Обід на Природі (місце ще визначається, в разі чого зробимо навіс).
  !Друзі, не забудьте прихопити КРУЖКУ+МИСКУ+ЛОЖКУ!
  17:00-18:30 Обговорення робочих питань фестивалю "Млиноманія" та наших подальших екологічних планів.
  18:30-...Прибузька Нірвана. Невимушене спілкування, споглядання чарівної краси подільського краю, вечеря, посиденьки до третіх півнів біля спільного багаття під мелодійний гуркіт порогів, спів романтичних пісень під звуки акустичних інструментів.

  Неділя, 3 квітня 2016
  Вранішня фізкультура. За бажанням - оглядова прогулянка мальовничими стежками, чарівними краєвидами сіл Печера і Сокілець.

   

  Що взяти на ЕКОАКЦІЮ:

   

  1. Спальник (+ килимок)
  2. Теплий одяг, надійне взуття, яке не промокає (бажано мати змінне)
  3. КРУЖКА+МИСКА+ЛОЖКА
  4. Ліхтарик
  5. Провізія (можна везти з собою, можна на місці поповнити)
  6. Гітари, баяни, дарбуки, дримби та інші музичні інструменти
  7. На всякий випадок - плащ
  8. Засоби гігієни та медицини в індивідуальному порядку
  і гарного настрою, звичайно))
  Якщо маєте можливість: 
  - сміттєві пакети/мішки, не менше ніж на 120 літрів
  - фото та відеокамери
  Істинні індіанці, моржі і туристи можуть взяти намета)


  Їжа:

  1. На вечір п`ятниці та ранок суботи беремо з собою бутери та інші ніштяки. 1-го квітня з вечора готуємо сніданок.
  2. Харчування організовуємо разом: обід та вечеря в суботу, сніданок в неділю. Для цього 2-3 людей за кілька годин до обіду ідуть куховарити.
  4. Меню: Юшка прибузька, куліш козацький, плов апетитний, картопля по-селянськи, мамалига, чай тощо. Окреме меню для вегетаріанців (побачимо скільки їх серед нас і тоді визначимося зі стравами).
  5. Беремо із собою необхідні продукти для спільного обіду, вечері, сніданку. Або скидаємось на них. Що хто бере або по скільки скидаємось - визначимо за тиждень до екоакції.
  Якщо є - Ваші пропозиції в студію! 


  Розміщення:
  1. В дружніх хатах місцевих млиноманів.
  2. В наметах - хто бажає.


  Запитання, пропозиції:
  Зустріч ВК:  https://vk.com/eco_subotnik_april_2016

  lelique[равлик]ua.fm
  Олексій Motion

Наверх