Головна » Зочотні новини звідусіль » Скандали на московському кінофестивалі

Московський кінофестиваль стартує зі скандалу: одна стрічка знята з показу, інша вже була представлена глядачам

 • Скандали на московському кінофестивалі

  Джерело:  http://www.interfax.com.ua

  Продюсери фільму Бориса Хлєбникова "Поки ніч не розлучить" в останній момент відкликали свій фільм з 34-го Московського міжнародного кінофестивалю (ММКФ), повідомила художній керівник Російських програм ММКФ Ірина Павлова.
  "Це скандал, такого у мене ніколи не траплялося, але ж цей фільм оголошений фільмом закриття Російських програм", - заявила І.Павлова в понеділок на прес-конференції, присвяченій Російським програмами.
  "Цей фільм запрошений на конкурс Варшавського фестивалю. Продюсери злякалися, що якщо ми покажемо фільм на Московському фестивалі, то Варшава їм відмовить, хоча це, звичайно, повна нісенітниця", - розповіла І.Павлова.
  Російські програми ММКФ стартують в найближчу п'ятницю, і їх укладачі тепер будуть змушені терміново міняти вже затверджений  план.
  Крім того, художній керівник Російських програм висловила подив, чому проти правил, прийнятих на ММКФ, творці фільму "Забава" показали свій фільм, не чекаючи показу на фестивалі. "Чому ви так з нами вчинили, пояснити", - попросила вона присутніх на прес-конференції творців стрічки. Автори відповіли, що вони показали фільм наркозалежним підліткам. "Наш фільм - про наркотики, і нам здалося правильним стратегічним кроком показати його спочатку наркозалежним", - пояснив виконавець однієї з головних ролей в "Забаві" Артем Ткаченко.
  Російські програми 34-го Московського міжнародного кінофестивалю відкриються показом фільму - переможця "Кінотавра" "Я буду поруч" Павла Румінова. Крім фільму П.Румінова, в рамках Російських програм будуть показані фільми "Білий тигр" Карена Шахназарова, "Матч" Андрія Малюкова, "Прихильниця" Віталія Мельникова. "День вчителя" Сергія Мокрицького, "Конвой" Олексія Мізгірєва, "4 дня в травні" Ахіма фон Борріс - всього 23 повнометражних ігрових стрічки.
  І.Павлова пояснила, чому в програмі представлені фільми, датовані більш ранніми роками. "Це може здатися парадоксом, однак це закономірно: справа в тому, що багато фільмів стали жертвами кризи 2008-2009 і зуміли дійти до глядача тільки зараз", - пояснила худрук Російських програм.
  До таких фільмів, за її словами, відносяться "Забава" Руслана Бальтцера, "Капітани" Геннадія Островського, "Гольфстрім для айсберга" Євгенія Пашкевича.
  Також Російські програми представлять короткометражні фільми. Короткометражна програма відкриється фільмом Таїсії Ігуменцева "Дорога на", яка перемогла в програмі "Сінефондасьон" Каннського фестивалю.
  Крім показів нових російських фільмів, Російські програми проведуть два круглих столи - "Вітчизняне кіно в фестивальному контексті" і "Правда часу і правда про час: кіно, критика і реальність".

Наверх