Головна » Зочотні новини звідусіль » ПРОГРАМА XVII ФЕСТИВАЛЮ «VINNYTSIA JAZZFEST - 2012»

ПРОГРАМА XVII ФЕСТИВАЛЮ «VINNYTSIA JAZZFEST - 2012»

  • ПРОГРАМА XVII ФЕСТИВАЛЮ  «VINNYTSIA JAZZFEST - 2012»

    ПРОГРАМА XVII ФЕСТИВАЛЮ 
    «VINNYTSIA JAZZFEST - 2012»

    м. Вінниця

    22 вересня
    16:00
    площа Театральна - мистецький проект “JAZZ de PARIS”

    17:00
    Відкриття фестивалю

    1 відділення

    проект THE SHIN (Грузія – Іспанія)

    Заза Міміношвілі (guitars, panduri, songs)
    Зураб Гагнідзе (bass, vocals, songs) 
    Мамука Гаганідзе (vocals, percussion, songs)
    Хав'єр Паксарінйо (saxs and ethnic flutes)

    The Shin
    Заза Міміношвілі гітари, пандурі
    Зураб Гагнідзе бас-гітара, вокал
    Мамука Гаганідзе вокал, перкусія

    The Shin - (груз. ???, (Шин - «Дорога додому») грузино-німецьке джазове тріо. Воно утворилося в 1998 році в Німеччині, де Заза Міміношвілі і Зураб Гагнідзе живуть з 1994 року. Мамука Гаганідзе приєднався до групи в 2002 році. Самі музиканти визначають свій стиль як «іберо-кавказький джаз», що поєднує імпровізаційність, фольклорну музику і грузинський вокал. Лауреати багатьох джазових фестивалів. У 1992 році Заза Міміношвілі був визнаний кращим джазовим гітаристом Грузії. "Інструментальний театр" The Shin це музична зустріч Грузії зі світом. The Shin – це святковий музичний діалог, що не знає кордонів.

    Хав'єр Паксарінйо (саксофон, етнічні флейти)
    Хав'єр Паксарінйо вважається одним з кращих саксофоністів Іспанії. Він полістилістичний виконавець. Він вільно грає усе — від джазу до фольку, охоплюючи різноманітні стилі і навіть прогресивний рок 1970-х. Музична кар'єра Хав'єра Паксарінйо - це шлях наповнений співробітництвом у різноманітних музичних проектах: від кіно та телебачення, до танцю і театру. У 1988 році він створив власний колектив з яким працює і до сьогодні.

    The Shin 
    Zaza Miminoshvili guitars, panduri
    Zurab J. Gagnidze bass, vocals, 
    Mamuka Gaganidze vocals, percussion.

    The Shin formed in 1998 in Germany, where Zaza Miminoshvili and Zurab Gagnidze have been living since 1994. Mamuka Gaganidze joined the band in 2002. In their native Georgia these musicians are acclaimed among the country’s most elite composers and musicians.
    The Shin’s “instrumental theatre” is the sound of Georgia’s musical encounter with the world. In The Shin’s music Georgian-style vocal pyrotechnics, intricate polyphony and instrumental virtuosity meets jazz scat, funk and fusion, flamenco, Ravel and Shakti. How does it sound? Sophisticated, surprising, hip, humorous, and always exhilarating – even at its most sensitive. The Shin’s celebratory musical dialogues know no bounds.

    JAVIER PAXARIÑO (Saxs and Ethnic Flutes)
    JAVIER PAXARIÑO is considered to be one of the best saxophonists of Spain, on the stage he shows himself as one of the most complete artists being recognized pioneer in the fusion of different music with original instruments from other cultures. From jazz to folk, covering cutting edge styles and even 1970’s progressive rock. Javier Paxariño’s musical career is wide and versatile, full of collaborations in musical projects both of his own and with great national and international artists, in the world of film, television, dance and theatre. In 1988 he establishes his own band, the Javier Paxariño Group, with which he continues to perform to this day.

    2 відділення

    тріо Густава Лундгрена (Швеція) 

    Густав Лундгрен (guitars) 
    Мартін Відлунд (guitars)
    Андреас Унге (bass)

    Густав Лундгрен є одним з найвідоміших джазових гітаристів Швеції. Він народився в Стокгольмі в 1980 році, почав грати на гітарі у віці 12 років. Серйозно вивчав музику в Стокгольмі та інших містах з 1996 по 2000 рік. Почав грати в столичних клубах у віці 16 років. У віці 19 років зі своїм тріо він організував свій перший тур до Іспанії. У 2000-2011 роках Густав виступав в Японії, США, Індонезії, Англії, Бразилії, Франції, Сирії, Туреччині, Шотландії, Словаччині, Іспанії, Італії, Латвії, Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії з різними джазовими колективами. Він записав понад 45 CD, з яких 7 - сольні альбоми.


    21:00 
    1 відділення
    квінтет Збігнева Намисловського (Польща)

    Збігнев Намисловський (leader, saxophone alt, sopranо, sopranino)
    Яцек Намисловський (trombone)
    Славомір Яскулке (piano)
    Міхал Бараньський (kontrabass)
    Ґжегож Ґжиб (percussions)

    Збіґнев Намисловський є одним з небагатьох джазових музикантів, які культивують культурні традиції своєї країни. Його зацікавленість польським фольклором відома далеко за межами Польщі. Адже його композиції — це мікс джазу і фольку. У репертуарі групи присутні композиції, в основу яких покладені польські народні танці, зокрема оберек, мазурка, куяв’як, краков’як. Але інтереси музикантів не обмежується лише роботою з національними музичними джерелами. У деяких композиціях можна простежити арабські чи іспанські мотиви та інтонації. Під керівництвом метра польського джазу Збігнева Намисловського у групі грають талановиті музиканти молодого покоління. Також у рамках XVII джазового фестивалю «”VINNYTSIA JAZZFEST - 2012” на вінницьких вулицях відбудеться виставка польського джазового плакату, яку презентує відомий колекціонер, представник галереї плакату з Кракова пан Кшиштоф Дидо.

    Zbigniew Namyslovskyi is one of the few jazz musicians who cultivate the cultural traditions of their country. His interest in Polish folkis known also outside of Poland. His music is a mix of jazz and folk. Zbigniew Namyslovskyi Quintet Repertory consists of ethnic-jazz pieces. The repertoire of the group presents compositions, which are based on Polish folk dances, including oberek, mazurka, kuyav'yak, Krakowiak. The range of musicians’ interest is not limited by Poland, in some compositions influence of Arabic or Spanish music can be traced. Under the leadership of the Polish jazz meter Zbigniew Namyslovskyi talented musicians of the younger generation play in group. Within the framework of the XVII Jazz Festival "International Days of Jazz music in Vinnytsia" in the streets of Vinnitsa city there will be a Polish Jazz Poster exhibition presented by known collector, a representative of Poster Gallery Krakow, Krzysztof Dydo


    2 відділення 
    тріо Кекко Форнареллі (Італія)

    Кекко Форнареллі (piano&sinth)
    Лука Алемано (doublebass)
    Даріо Конгедо (drum&percussions)

    Тріо Кекко Форнареллі - італійського композитора і піаніста, нової зірки італійського джазу - зі своїм новим альбомом ”RoomofMirrors”»вирушило в 2012 році у Європейське турне, в рамках якого музиканти зіграють на “VINNYTSIA JAZZFEST — 2012”. Музиканти тріо не покидають рамок сучасного джазового мейнстріму. Вони романтики від джазу. І в рамках цієї категорії працюють професійно та оригінально.

    23 вересня
    16:00

    1 відділення

    Оксана Славна та квартет Романа Кульматицького (Україна, Вінниця)

    Оксана Славна (vocal)
    Роман Кульматицький (trombe, flugelhorn) 
    Олександр Хорєв (percussions)
    Костянтин Самойлюк-Яковський (kontrabass)
    Юрій Кондрицький (piano)

    Колектив у такому складі працює з січня 2012 року. У ньому об'єдналися вже відомі вінницькі музиканти, які паралельно працюють і в інших проектах.

    Оксана Славна (вокал ) – народилася та виросла на Закарпатті, але творчо розкрила себе саме у Вінниці. Успішно виступала на різноманітних конкурсах як автор та виконавиця. Лауреат Премії Кабінету Міністрів України. 2011 р. – дипломант конкурсу “Castrocaro” ( Італія ). З лютого 2012 р. співпрацює з квартетом.

    Роман Кульматицький (труба, флюгельгорн ) – випускник Ленінградського та Київського інститутів культури. Працював у студіо-бенді під керівництвом Юрія Крилова ( Санкт-Петербург ). У 1993 р. взяв участь у турне по Великобританії у складі “International Staff – Band of Salvation Army”. Соліст Вінницького муніципального оркестру “Він-Бенд” та диксиленду “Hot – Jazz “. З 2005 р. учасник “Jazz Atmosfere”.

    Олександр Хорєв (ударні ) – дебютував у тріо Макса Гладецького в м. Бендери (Молдова). 1996 рік – участь у створенні вінницького джаз-фестивалю у складі тріо Юрія Шепети. Був учасником перших трьох вінницьких фестивалів. 1997 – автор проекту “Al Khorev Quartet'' ( Д.Маркітанов, П.Шепета, М. Хорєв, О.Хорєв ). Учасник та співавтор проекту “Jazz Atmosfere”.

    Костянтин Самойлюк-Яковський (контрабас, бас-гітара ) – працював у багатьох колективах Вінниці, оркестрі УМВС України у Вінницькій області. В складі цього оркестру брав участь у джаз-фестивалі 1997-1998 роках. Працював за кордоном — у Швеції, Швейцарії, Норвегії. З 2010 року — учасник спільних проектів з Романом Кульматицьким.

    Юрій Кондрицький (клавішні ) – випускник фортепіанного відділу Вінницького музичного училища та Вінницького педуніверситету. Паралельно працює у відомому колективі “Клондайк”. Пише музику до вистав Театру Ляльок та для телебачення.


    2 відділення 
    проект VEIN (Швейцарія)

    Міхаель Арбенц (piano)
    Томас Ленц (bass)
    Флоріан Арбенц (drums)

    Міхаель Арбенц в останні роки був лідером кількох музичних колективів, які гастролюваои Європою і записали декілька дисків. Він виступав зі всесвітньо відомими музикантами: Greg Osby, Wolfgang Puschnig, Glenn Ferris, Muneer B.Fennell, Kent Carter, Matthieu, Marc Johnson. Також брав участь в класичних концертах разом із Pierre Boulez, Paul Sacher, Juerg Wyttenbach, ансамблем Contrechamps, Hans Zehnder. З 2008 року Майкл Арбенц викладає в Університеті музики в Люцерні.

    Флоріан Арбенц в якості ведучого музиканта гастролює, концертує і записує диски з Kirk Lightsey, Greg Osby, Glenn Ferris, Wolfgang Puschnig, Bennie Maupin, Matthieu Michel, Dave Liebman та іншими. Як класичний музикант-ударник брав участь у багатьох концертах і фестивалях (Luzerner Festspiele, Basler Musik Forum, Schleswig-Holstein Musik Festival). Співпрацює з такими музикантами як Heinz Holliger, Kent Nagano Paul Sacher. Виступав із сольними концертами в Європі та Південній Америці. У 2000 році Флоріан Арбенц отримав нагороду в області Європейської культури за «внесок у розвиток джазової та класичної музики.


    18:30
    квартет “Soweto Entsha Vocal” (ПАР)

    Лвазі Зулу (vocal)
    Морган Джобо (vocal) 
    Зензель Мтетва (vocal) 
    Хулу Сбусіто (vocal)

    Соуето Ентша» (ПАР)
    Акапельний гурт: 
    “Соуето Ентша” цікавий акапельний квартет, який отримав визнання широкої аудиторії під час виступу на церемонії відкриття Кубка Світу з футболу. Вони відрізняються від інших африканських музичних шоу тим, що вільно міксують західні поп-елементи вокальних традицій та африканські національні традиції. Ця комбнація створює унікальну атмосферу 1950-х років. Стиль де все співає, все танцює — від сучасного R & B шарму до хвилюючого духу племінних культур ... Їх спів вишуканий а музика зачоровує щирістю і тембральною глибиною.

    Soweto Entsha (South Africa ) 
    Soweto Entsha, a smart, slick a cappella four-piece who reached a global audience performing at the World Cup opening ceremony, are distinct from the other African music shows that have stormed the Fringe in recent years in that they freely blend western pop elements of the male vocal harmony tradition into their performance, making for a diverse set which draws on the vibrancy of 1950s doo-wop, the all-singing, all-dancing presentation of the 1960s soul groups and the more saccharine tendencies of the modern R&B outfits as much as the soft, healing invocations and exhilarating spirit of their own tribal cultures… In any case, their four-part singing is simply exquisite. Their music message is delivered with utter sincerity, a warm depth of tone and a whole lot of soul and spirituality..

    21:00
    1 відділення

    тріо «BREINS CAFE» (Австрія – Франція - Болгарія) 
    Маріо Форте (violinist, composer, arranger)
    Антон Дончев (pianist, composer, arranger)
    Георг Брейншмідт (kontrabass)

    Маріо Форте — скрипаль, композитор, аранжувальник.
    Франко-італійський скрипаль Маріо Форте народився в 1983 році. Він почав грати на скрипці у віці п'яти років. У 2008 році його обрали представником від Франції в Асоціації Міжнародної джазової школи, яка відбулася в Ризі (Латвія). У 2010 році Маріо Форте випустив свій перший альбом «Tribute Walkin '», де він диригував симфонічним оркестром. Для цього запису він запросив відомого тромбоніста Гленна Ферріса. Одна з композицій «Time Signature» отримала 1-у премію на Міжнародному конкурсі AES в Мюнхені. У 2011 році Маріо Форте став професором відділення джазу та ансамблевої гри у Вищій музичній школі в Лозанні (Швейцарія).

    Антон Дончев — піаніст, композитор, аранжувальник
    Народився 5-го лютого 1959 року, Бургас, Болгарія. Ім'я Антона Дончева тісно пов'язано з усіма престижними болгарськими джазовими нагородами за останні 20 років. Його зірка засяяла на музичному небосхилі у 1985 році. Саме тоді він заснував відомий джазовий проект "Акустична версія". Його перший виступ на європейській музичній сцені був удостоєний Гран-прі на джазовому конкурсі в Бельгії.


    2 відділення

    Андрій Кондаков (fortepiano) Росія
    Джессі Джонс (saxophone, flauto) США

    На джазовій сцені Андрій Кондаковс 1978р. Перші кроки - участь в джазових концертах та міському джаз-фестивалі м. Дніпропетровська. Велику роль в становленні музиканта відіграло знайомство в 1979 р. з Миколою Левіновським, лідером відомого московського ансамблю "Алегро", під впливом якого Кондаков почав писати музику. Поступово змінилися стилістичні орієнтири: Андрій почав орієнтуватися на Хербі Хенкока, Чіка Коріа, Маккоя Тайнера та інших сучасних музикантів. Закономірними були перехід з теоретичного відділення Дніпропетровського музичного училища на джазовий факультет Петрозаводського училища (Карелія, Росія), а також згодом навчання в Петрозаводській філії Ленінградської консерваторії (вип. 1987р.). У 1987 р. вийшла перша платівка "У нічному місті", яка познайомила слухачів з авторськими композиціями. У 1992 р. А. Кондаков переїжджає до Санкт-Петербургу. В 1998-99 р. утворюються спільні проекти з Аркадієм Шилклопером і Сергієм Манукяном. З 1995 р. Андрій Кондаков - арт-директор санкт-петербурзького джазового клубу JFC.

    Джессі Джонс-молодший народився у Флориді. Своїм вчителем вважає Джуліана "Кеннонболла" Еддерлі. Саме під впливом його музики він узяв до рук саксофон і самостійно навчився на ньому грати. Записуватися він почав пізно: перша платівка вийшла, коли Джонсу було вже 52 роки. Офіційний сайт гордо повідомляє, що він є "батьком" скет-хопу - напрямку, що поєднує фанк, ритм-н-блюз і південну манеру скету. Окрім чудової техніки життєрадісний Джессі Джонс володіє неабияким для джазового музиканта талантом шоумена: любить танцювати на сцені, співати на інструменті або підключити до імпровізації слухача.

Наверх