Головна » Зочотні новини звідусіль » На Вінниччині відбулось свято фольклору «Народній пісні жити»

На Вінниччині відбулось свято фольклору «Народній пісні жити»

 • На Вінниччині відбулось свято фольклору «Народній пісні жити»

   

  Днями у одному з наймальовничіших сіл Гайсинського району на Зятківецькій землі було проведено обласне свято фольклору «Народній пісні жити» імені Гната Трохимовича Танцюри – відомого не тільки в Україні, а й за її межами видатного діяча народного мистецтва, фольклориста та етнографа.
  Про це повідомляє управління у справах преси та інформації.
  Традиційно на обласне свято фольклору ім. Г. Танцюри, присвячене 111-й річниці від дня народження відомого митця завітали почесні гості, а саме: начальник управління культури і туризму обласної державної адміністрації, Заслужена артистка України, Кавалер Ордена Княгині Ольги – Скрипник Марія Василівна, перший заступник голови Гайсинської районної державної адміністрації Буновський Віктор Петрович, Гайсинський міський голова Гук Анатолій Ілліч, голова Зятківецької територіальної громади Керанчук Микола Григорович, завідувач відділу фольклористики інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Рильського Національної Академії наук України, доктор філологічних наук, професор – Дмитренко Микола Костьович, поетеса, член Національної спілки письменників України, заступник голови Міжнародної громадської організації „Вінницьке земляцтво в Києві“ – Гнатюк Ніна Юхимівна, дочка видатного фольклориста Г.Т. Танцюри, директор музею-садиби – Громова Наталя Гнатівна.
  На обласний фестиваль народної пісні прибули не лише зятківчани і шанувальники, виконавці народної пісні з усіх сіл Гайсинщини, а й з’їхались фольклорні колективи та окремі виконавці української народної пісні з 23-х районів Вінницької області та міста Вінниці.
  Гайсинський район представив чудові творчі колективи, які є справжньою прикрасою усієї Гайсинщини: народна аматорська хор-ланка „Трудівниця“ Чечелівського сільського будинку культури (керівник М. Ярова), народний аматорський фольклорний колектив „Рідня“ Гайсинського районного будинку культури (керівник Л. Горошко), народний аматорський фольклорний колектив „Калина“ Кіблицького сільського будинку культури (керівник Б. Дідур), народний аматорський чоловічий колектив „Нараївські козаки“ (керівник Г. Гулько).
  Почесні гості свята звернулися з найщирішими вітаннями до мешканців села Зятківці та інших гостей свята. В свою чергу, виступаючим було вручено запашні короваї. Далі від імені святкового зібрання шанувальників народного мистецтва було покладено квіти до стели невтомного збирача усної народної творчості Гната Трохимовича Танцюри та народної співачки Явдохи Зуїхи.
  Пройшовши урочистою ходою у різнобарвних національних костюмах, фольклорні колективи області по черзі демонстрували свою самобутню майстерність. І кожен виступ схвально сприймався численними глядачами. Не менше захоплення у присутніх викликали обласні конкурси дівочої краси та вінків. Переможцями стали Олександра Поштар з смт. Оратова та Ірина Кучер з м. Вінниці. Відзначені також чарівність, ніжність та майстерність Аліни Романюк із с. Степашок Гайсинського району, Євгенії Лукасевич з м. Козятина та вміння плести вінки Оксани Сидорчук з м. Погребища.
  Головний приз імені Г.Т. Танцюри обласного фольклорного свята заслужено отримав за майстерне виконання народних українських пісень аматорський фольклорний народний ансамбль „Війтівчанка“ з Бершадського району Вінниччини.
  Своєрідною окрасою свята стали оформлені світлиці територіальних громад району.
  Джерело:  Вінниця Інфо

   

Наверх