Головна » Зочотні новини звідусіль » "Країна мрій" відбулася з футболом, але без фанів

"Країна мрій" відбулася з футболом, але без фанів

  • 22-23 червня на Співочому полі у Києві відбувся вже дев'ятий етнічний фестиваль "Країна мрій".

    На другий день фестивалю, в суботу, прийшло значно більше відвідувачів. За даними організаторів, цьогорічну "Країну мрій" відвідало близько 10 тисяч людей.

    Незважаючи на те, що фестиваль був включений до офіційної програми "Євро-2012", ажіотажу серед фанів він не викликав.

    Учасник козацької ватаги з "Мамаєвої слободи" Богдан Шрамко каже, що іноземцям цікаве українське традиційне мистецтво, але на фестивалі гостей з-за кордону не багато.

    "До нас приходив сьогодні Сашко Лірник і просто тут розповідав три гарних казочки, - говорить далі. - Одну – про козака Сабайдона – про те як він рятував бідну дівчину від того, щоб вона перестала бути відьмою. І саме тоді сюди прийшли африканці. І це було дуже гарне дійство, бо вони були акторами. Хлопець грав Сабайдона, а дівчина – ту, яку він рятує. Вони спочатку нічого не зрозуміли, але потім були такі щасливі. Все це було дуже класно!".

    Керівник етно-колективу "Буття" Олег Бут каже, що закордонних футбольних фанатів майже немає — їх цікавить футбол, а не автентика.

    Олег продає аудіозаписи української етнічної музики, вигукуючи: "Вас цікавить давня українська музика?"

    "Так я відсіюю тих, хто мені не потрібен. Я ж відразу бачу тих, хто етнічну музику не любить. Таким я говорю: "Приходьте тоді, коли зацікавитеся". Часом, приходять", - жартує він.

    Водночас нарікає на програму фестивалю: "Цьогорічна "Країна мрій" відрізняється від попередніх у гіршу сторону. Не було людини, яка відбирала б гурти до музичної програми. Раніше цим займалася Наталка Скрипка, але зараз не має такої можливості — троє малих дітей. Тому й виходить, що цього року дуже мало колективів, які співають автентичну музику. На танцювальній сцені виступають буквально 3-4 колективи, які справді проводять майстер-класи. Решта — просто грає музику, під яку люди танцюють те, що хочуть".

    У програмі цьогорічного фестивалю традиційно діяли літературна сцена та книжковий ярмарок, алея майстрів, українсько-японський центр, дитяча галявина, три малі сцени та кобзарський майданчик. Крім того, немало розваг пропонували поза майданчиками — стрілянина з лука, майстер-класи з ремесел, спонтанні сцени і т. д.

    Новинкою фестивалю став показ колекцій українського етнічного та старовинного одягу молодих українських дизайнерів, які творять в стилі "Етно".

    Увечері основне дійство розгорнулося на головній сцені. Тут виступили київський гурт "Астарта", французький MA VALISE та грузинський Mgzavrebi.

    Традиційно закривали фестиваль ВВ та Ле Гранд Оркестра. Цього разу вони виступили разом зі скрипалем-віртуозом Василем Попадюком, який нещодавно  став для України відкриттям, хоча вже давно здобув світову славу.

    Опісля всі охочі могли залишитись на перегляд матчу "Іспанія-Франція", який транслювався на екрані головної сцени та моніторах. 


     

    Джерело: Gazeta.ua

Наверх