"Країна мрій" мрій втрачає популярність. Їй не вистачає новизни
-
Фестиваль "Країна мрій" втратив свою опозиційність. Так вважає скрипаль і композитор Кирило Стеценко.
"Країна мрій" була народжена як альтернатива до влади. Коли Скрипка почав співпрацювати з владою, фестиваль втратив свою опозиційність. Владі вигідно підтримати його, бо скоро вибори. Іміджево вони сполучаються з Олегом — популярним, альтернативним діячем "Країни Мрій". Образ "Країни мрій" використовують, щоб сказати: ми добра влада, ми також мріємо про ідеальне місто і країну", - сказав Кирило Стеценко кореспонденту Gazeta.ua.
Нагадаємо, що цього року міська влада вперше частково профінансувала "Країну мрій". 24 червня під час прес-конференції організатор фестивалю Олег скрипка зізнався, що давно хотів співпрацювати з владою. А перед цим він назвав президента Віктора Януковича кращим менеджером, ніж екс-президент Віктор Ющенко.
"В Україні успішний фестиваль робиться у формі революції, а успішна революція - у формі фестивалю. Такими подіями стала перша "Червона рута" і "Країна мрій". Одна з основних функцій фестивалю — програмування майбутнього, вихід за межі рутини. Перша "Країна мрій" виглядала як пролог до Помаранчевої революції. Нам тоді показували, про яку країну ми всі мріємо. Тепер концептуальної новизни на цьому фестивалі бракує. Він став передбачуваним, орієнтованим на масового обивателя. Бракує новизни, несподіванки, нових меседжів та імпульсів. Люди ходять туди лише для того, щоб відпочити і поспілкуватися", - додав Кирило Стеценко.
Також він зазначив, що зараз "Країну мрій" комерційно експлуатують.
"Зараз фестиваль просто комерційно експлуатують. А все комерційне стає обережним, розрахованим на широкі маси. От тільки ціна у 50 гривень - зависока. На рівні фінансового відчуття українців вхідний квиток має коштувати 20 гривень", - сказав Кирило Стеценко.