У Польщі та Україні вийде в березні новий альбом гурту "Гайдамаки" із назвою "Годі спати!". Це перша платівка, яку колектив записав в оновленому складі. Рік тому музиканти залишили лідера гурту Олександра Ярмолу і заснували проект "Козак систем".

— Альбом вийшов дуже чесним, — каже музикант Олександр Ярмола, 46 років. — Буде багато рокових композицій із соціальними текстами. Але знайдеться місце і для лірики. Запросили заграти з нами скрипаля Василя Попадюка. Також долучили майстра горлового співу Альберта Тулезіна з Тули і нашу Сашу Кольцову. Погодився на участь наш старий друг Нелле Карайлич — колишній вокаліст сербського гурту "Но смокінґ оркестра" (Карайлич писав пісні для фільмів сербського режисера Еміра Кустуріци. — "ГПУ"). Працювали на студії у Варшаві. Музиканти з різних кінців Європи, тому часом приїздили на студію, а інколи окремо писали свою партію і надсилали її по інтернету.

Чим відрізняється новий склад "Гайдамаків"?

— Збирали його з урахуванням помилок і досвіду. Одна помилка — брати класного музиканта, який не є командною людиною. Друга — тримати музиканта, який нічого не робить, але добрий друг. Рано чи пізно, це вилізе боком.

Економічна криза відбилася на музичному бізнесі в Європі?

— Так, але все одно в Європі легше. У нас музику скачують з інтернету, тому диски не продаються. Доводиться більше грати. Із цим теж стало трошки складніше. Умови для музикантів жорстокіші в Україні. Більша конкуренція і стосунки нелояльні. У нас умови організаторів виступу можуть змінюватися щодня. За кордоном, якщо щось пообіцяли за півроку до концерту, то твердо.