Головна » Зочотні новини звідусіль » Фестиваль Mozart's Birthday відбудеться в січні 2013 року

Творці першої української метал-опери організовують фестиваль

 • Творчий рух "Інший Світ" продовжує розглядати заявки на участь у фестивалі Mozart's Birthday, який відбудеться в січні 2013 року.

  Mozart's Birthday - міжнародний конкурсний фестиваль академічного та андеграундного мистецтва, організований київським культурним рухом "Інший Світ". Даний захід присвячено Дню Народження В. Моцарта і проходить щорічно в кінці січня, починаючи з 2011 року.

  Крім культурно-ознайомлювальної, захід має і конкурсну основу. До складу концерту входять групи-конкурсанти, які змагаються за перемогу в одній з двох номінацій - найкраща група та найкраща кавер-версія на арію з опери В.А.Моцарта.

  Нагородою є грошовий приз, крім того, переможець номінації "Краща група" отримує статуетку "Залізний Моцарт". Також, переможці серій цього фестивалю увійдуть до складу трупи "Іншого Світу".

  Ініціатор фестивалю Маріус Дамер розповіла  Gazeta.ua про те як іде підготовка до наступних виступів.

  "Зараз до нас надходять заявки від музикантів з України та Західної Європи. У серпні будемо проводити відбір. Серед конкурсантів будуть молоді гурти, серед запрошених - уже знамениті. На відміну від минулого концерту, в 2013-му Mozart's Birthday буде більш динамічним. Імена відомих гостей ми поки що не називаємо, щоб тримати інтригу", - зазначила вона.

  Раніше  Gazeta.ua вже  повідомляла про про те, що за підтримки "Іншого світу" була створена перша в Україні метал-опера "Bona Sforza d'Aragona", окремі її частини були презентовані на Mozart's Birthday 2012. До літа планувалося завершити роботи над кліпом до арії з опери, однак плани в організаторів трохи змінилися.

  "Робота йде не погано, - каже Маріус Дамер. - Зараз опера набирає популярності в Німеччині і в деяких країнах СНД. Також ми готуємося до зйомок кліпу. Ми вирішили не квапити процес, щоб матеріал насправді був новаторським".

  За словами Маріус, трупа "Іншого світу" - Beyond Athanasy - набирає популярності та підтримки в Німеччині. На штудгардскій радіостанції Freies Radio (96.6 FM) одноіменна композиція Beyond Athanasy втримує лідерство більше місяця.

  "На сцені поки що оперу ніхто не бачив. У Німеччині зараз лунає наша композиція на радіостанціях, нас підтримують інформаційно німецькі журнали та інтернет-видання. А оперу ми будемо представляти за кордоном у наступному році. На наступний рік ми плануємо робити прем'єру в величезному турі й закінчити його в Україні. А зараз ми проводимо рекламу. В Україні у нас є свої шанувальники. На державному рівні нас, звичайно ж, ніхто не підтримує. Це окремі радіостанції та видання", - закінчила організатор фестивалю.   Джерело: Gazeta.ua

Наверх