Головна » Новини » 22 листопада відбулось Завершення екологічного сезону 2014!

22 листопада відбулось Завершення екологічного сезону 2014!

 • 22 листопада відбулось Завершення екологічного сезону 2014!

  Спасибі волонтерам, екологам та київським друзям за активну участь!

   

  В суботу, 22.11.2014 року, силами волонтерської команди фолк-рок фестивалю «Млиноманія», з ініціативи та за підтримки адміністрації кафе «Берег», в Києві був організований та проведений суботник з очищення ділянки берегу Дніпра та прилеглих територій від сміття. Усвідомлюючи те, що більшість сміття є вторсировиною, волонтери не просто збирали відходи, а робили це роздільно: окремо поліетилен, окремо скло, і окремо – все те, що не підлягає переробці. Таким чином, приблизно 2/3 зібраного сміття (близько 50 мішків скла та 100 мішків поліетилену) було відправлено на переробку. А вже у неділю, 23.11., випав перший сніг, даючи зрозуміти, що сміття було прибране дуже вчасно.) Після закінчення суботника, в затишному залі кафе «Берег» відбувся акустичний концерт, на якому для волонтерів заграли дует «Лайм» та Михайло Пенедюк (лідер гурту «Світ»).

   

  Фестиваль «Млиноманія» традиційно проводить екологічні акції на берегах р. Південний Буг в с. Печера (Тульчинський р-н, Вінницька обл.). В суботу, 22.11., відбулась перша наша екоакція в столиці. І не остання. Зокрема, в районі метро «Славутич» та Південного мосту ми тільки розбурхали «осине гніздо». Там накопичились такі купи сміття (більшість з якого переробляється), що одним суботником тут не обійдешся. До того ж, біля Південного мосту є соціально свідомий заклад – кафе «Берег», в особі директора Вадима Анатолійовича, який надав волонтерам підтримку (мішки, пакети, рукавиці, харчування волонтерів). Тому розпочинати еко-сезон 2015 ми будемо в березні-квітні, саме з берегу Дніпра, продовжуючи збирати сміття з того місця, до якого дійшли минулої суботи. В селі Печера екоакції не відміняються, не турбуйтесь) Просто додається ще одна - в Києві.

   

  Навесні, як тільки зійде сніг, запрошуємо всіх небайдужих людей приєднуватись до очищення даної території від сміття! Запрошуємо громадські організації до проведення навчально-інформаційної та роз`яснювальної кампанії серед киян – для підвищення екологічної свідомості! Запрошуємо ЗМІ до інформаційної співпраці!

  Ми впевнені, що звільнити наше місто та нашу рідну країну від сміття не тільки можливо, а й необхідно. І ми це робимо не на папері, не за гранти, а своїми руками, бо усвідомлюємо, на що перетвориться наша планета, якщо все залишити на своїх місцях та продовжити забруднювати навколишній світ.

  P.S. Величезна подяка всім волонтерам, які зголосились витратити свій законний вихідний на допомогу Природі! Також спасибі власнику кафе «Берег» - ініціативність та свідомість, за надані сміттєві мішки і робочі рукавиці, за теплий прийом і смачний обід для тих, хто прибирав сміття!

   

  Не обійшлось і без ложечки дьогтя. «Українська Асоціація заготівельників і переробників Вторинної сировини» та проект «Не сміти», як співорганізатори екоакції, не виконали взятих на себе зобов`язань: 1) не вивезли сміття, яке не переробляється, це довелось робити нам за свої кошти після 5-денного телефонного мовчання «президента» асоціації Віталія Вороха; 2) відібрану волонтерами вторсировину (порядку 1,2 т) вони вивезли, але не надали жодного звіту про суму виручених коштів та куди ці кошти пішли (анонсували направити на допомогу військовим в АТО).

  Тому будьте пильні, друзі! Екологічна команда "Млиноманії" не радить мати справу з вищезгаданими проектами!

   

  Карта території київського еко-суботника млиноманів:

Наверх