Головна » Зочотні новини звідусіль » 15-18 листопада в Ужгороді пройде традиційний фестиваль молодого вина

15-18 листопада в Ужгороді пройде традиційний фестиваль молодого вина

 • 15-18 листопада в Ужгороді пройде традиційний фестиваль молодого вина

  Цього року фестиваль молодого вина Божоле відбудеться 15-18 листопада в Ужгороді. До уваги гостей пропонується народна дегустація (люди самі будуть оцінювати, ніякого журі), презентація бокалу з логотипом фестивалю, до якого додається картка з правилами фесту. “Бокал – це і сувенір, який турист везе додому. Дегустація безкоштовна. Ціна бокалу – 50 грн., з ним турист зможе безкоштовно дегустувати вино, обрати найкраще і в подарунок він одержить літр вина. Свою картку він залишить в улюбленого винороба і переможе той винороб, який матиме найбільше карток.
  Ціни на вино на фесті – від 40 грн. за 1 літр.

  Традиція святкування Божоле виникла в 19 столітті у виноградарів регіону Божоле у Франції. Їх вино дозрівало раніше за всіх, збір винограду починався раніше, ніж в інших місцях, а ферментація вина проходила під час його транспортування баржами по річці Соні або візками в передмістя Ліона. Саме завдяки короткому терміну дозрівання Божоле воно зберігає легкість і запах, який відрізняється рік у рік, залежно від урожаю і погодних умов.

  У старі часи в свято вино лилося рікою – його розливали в спеціальні пляшки, так звані “pot”. До 1846 це були пляшки ємністю 1 літр, вони носили назву «Ліонська пляшка» ( “Pot Lyonnais») або «Міська пляшка» (Pot de ville »), а коли її об’єм зменшили до нинішнього традиційного 46 cl – це призвело майже до революції серед місцевих квартальних випивак, які вважали себе обдуреними.

  Пляшки 46 Сl виставлялися на стійці бару, і платили покупці за метр (!), Вимірюючи довжину ряду порожніх «по». У метрі налічували 12 пляшок, а тринадцята зазвичай пропонувалася безкоштовно «за рахунок закладу». Саме тоді виник вираз «boyau rouge», тобто «бути хорошим випивохою».

Наверх