Головна » Зочотні новини звідусіль » Фестиваль «Республіка 2012» у Кам'янці-Подільському

Фестиваль «Республіка 2012» у Кам'янці-Подільському

 • Фестиваль «Республіка 2012» у Кам'янці-Подільському

  10 вересня у Кам’янці-Подільському стартує фестиваль сучасного вуличного мистецтва «Республіка».  

   «Республіка» – фестиваль сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах – музика, малюнок, поезія, танець, відео мистецтво. Після гарного старту та вдалого дебюту «Республіка» знову заполонить мистецтвом місто Кам’янець-Подільський восени 2012 року. На музичній сцені у Старій Фортеці знову гримітимуть пісні від найкращих виконавців України, Росії, Білорусії. Найуспішніші райтери країни та світу залишатимуть сліди своєї творчості на занедбаних стінах будівель нового та старого міста, щоб зробити його приємнішим для поглядів усіх жителів Кам’янця-Подільського та його туристів. Найкраща публіка знову з’їдеться з усіх куточків країни для того, щоб підтримати улюблених музикантів, талановитих райтерів та «Республіку» і гарно відпочити.

  «Фестиваль «Республіка» – це антикомерційний мистецький фестиваль. Використовуючи сучасне мистецтво, ми намагаємось детонувати креативність молоді і направляти її в соціальне русло. Старі потріскані стіни ми перетворюємо в картини, занедбані будівлі – в арт-об'єкти. Наше місто – наш дім, а свій дім ми завжди хочемо збагачувати цінними та гарними речима. Саме тому всі зібрані кошти на фестивалі ми плануємо витратити на культурне збагачення міста. А конкретніше – на художній розпис будинків, які не вписуються в архітектурний ансамбль Кам’янця», – розповідають організатори.

  Минулого року фестиваль «Республіка» дебютував і одразу ж був визнаний найкращим мистецьким фестивалем 2011-го року за версією сайту  http://thisisukraine.org.

  «Республіка-2012» відбуватиметься протягом 13 днів (10-23 вересня).

  Художня частина фестивалю розпочнеться 10-го та звершиться 23-го вересня. Протягом близько двох тижнів райтери з України, Іспанії, Польщі, Росії та Білорусі будуть розмальовувати будинки загальною площею близько 2000 кв.м. Всі ескізи, що будуть наноситись на фасади, затверджені оргкомітетом фестивалю та Кам’янець-Подільською міською радою.

  Музична частина фестивалю триватиме протягом трьох днів (21-23 вересня) на території старої фортеці. Цього року у концерті візьмуть участь як відомі, так і молоді гурти з України, Білорусії та Росії. Хедлайнерами фестивалю стануть «Ляпис Трубецкой», «Скрябін» (панкова програма), «Мотор'ролла», O.TORVALD, ATTRAKTOR, The Вйо, «Табула Раса», «Аддіс Абеба», «Оркестр Че», «АННА», «Кожаный Олень», ОТ Vinta, Pur:Pur, MORJ, White Coffin (США), Wasp’n’Hornet (Білорусь), Drum Ecstasy (Білорусь), Vivienne Mort, «Безодня», Dead Boys Girlfriend
  FarInHate, Merva, We Are, «Пан Пупец», Cherry-Мerry, «Фіолет».

  Також протягом трьох днів фестивалю Республіка 2012 діятиме денна сцена на Ратушній площі. Працюватиме вона з 13:00. На денній сцені презентуватимуть свою програму молоді перспективні гурти: «Алоізій Карамболь» (Тернопіль), Brigitte Bardot  (Росія), Superkeks! (Чернівці), «Умбиликус» (Харків), Дом Грибоедова (Дніпропетровськ), Pipl Plant (Чернігів), HIS (Луцьк), UA (Миколаїв), Lions (Донецьк), Crybabies (Хмельницький), Between Voice (Кам’янець-Подільський), Pulse Up (Хмельницький), In Side Another Time (Хмельницький), а також відбуватимуться квести та конкурси.

  Літературна сцена діятиме протягом 21-23 вересня у старій частині міста у Вірменському дворику. Презентуватиме її творче харківське об’єднання «БРИТВА». Свою поезію представлять молоді літературні таланти.

  Після завершення концертної програми на головній сцені на новій фортеці просто неба відбуватиметься Art Cinema Night  – трансляція авторського арт-хаус кіно. Проект спрямований на популяризацію молодого покоління кіноаматорів.

  Вже традиційно організатори тішитимуть гостей акціями. Однією з них є збір телевізорів, котрі потрібно буде принести в період фестивалю на Ратушну площу. Акція спрямована на зменшення у домівках людей кількості «зомбоящиків», котрі не тільки забирають вільний час, а й створюють інформаційний вакуум.

  Еко-акція на фестивалі «Республіка» триватиме протягом трьох днів фестивалю з 10:00 до 14:00 та має на меті прибирання від сміття каньйону річки Смотрич. 

Наверх