Головна » Зочотні новини звідусіль » До Києва їде польський вуличний театр

До Києва їде польський вуличний театр

 • З 10 по 13 травня у Києві та Донецьку відбудуться вуличні вистави відомих польських театрів - вже відомий киянам з вистави «Планета Лем» театр «Бюро Подорожей» і «Театр Снів», який завітає до Києва вперше, повідомляє «Gazeta.ua».

  Театр Бюро Подорожей (Biuro Podró?y) заснований у 1988 році режисером Павлом Шкотаком. Репертуар театру включає чотирнадцять оригінальних вистав, серед яких вісім - під відкритим небом (зокрема, Carmen Funebre - володар Першої відзнаки, Нагороди критиків та Нагороди Гамада в Единбурзі, а також Гран-прі Театрального фестивалю в Афінах).

  Географія виступів театру нараховує 46 країн на 5 континентах. В тому числі у вересні 2011 року Театр показав киянам футуристичну виставу за творами Станіслава Лема «Планета Лем».

  «Бюро Подорожей» – учасник великих театральних фестивалів та володар престижних премій. Цьогоріч він представить українцям виставу Carmen Funebre.

  Натхненням для вистави, створеної 1994 року, стало посилення етнічних конфліктів та війна у Боснії. Працюючи над виставою, колектив Театру зустрічався з біженцями з колишньої Югославії. Їх розповіді сприяли створенню універсальних метафор, що описують долю вигнанців. У Carmen Funebre театр «Бюро Подорожей» використовує додаткові елементи посилення інтенсивності переживань: вогонь, світлові ефекти та вражаючу музику.

  Театр Снів (Teatr Snów), заснований 1986 року, вважається одним з найцікавіших польських вуличних театрів. Намагаючись не пропустити жодного фестивалю, Театр об`їздив всі куточки Польщі, Чехії, Бельгії, Голандії, Іспанії, Італії та Німеччини. Його вистави неодноразово відзначали на різноманітних фестивалях і конкурсах.

  Українці побачать спектакль «Кімнатам (реж. Зджіслав Гурський).

  Дивовижна кімната знаходиться на кордоні марень і реальності. Її мешканець абсолютно не такий як ми, він більший за нас і світ його теж більший.

  Він виглядає абсолютно безпорадним і самотнім, але до своїх монотонних щоденних клопотів ставиться з непідробним інтересом, в той же час пильно спостерігаючи за тим, що відбувається навколо, але через призму власних мрій і потреб.

  Мріючи про кохання не помічає ту, яка турбується про нього, організовує його життя й часом (можливо, не тільки уві сні) стає його парою. Могла б нею бути. Якщо б він її зауважив.

  Вистави відбудуться за таким розкладом:

  Донецьк

  10 травня - 11 травня.

  Парк Щербакова, 21:00.

  Київ

  10 травня - 11 травня.

  Площа під Аркою Воз`єднання (Володимирський узвіз, 2) , 19:00.

  12 травня - 13 травня.

  Площа під Аркою Воз`єднання (Володимирський узвіз, 2) , 21:00.

Наверх