Головна » Зочотні новини звідусіль » Лише за 100 кілометрів від Києва можна потрапити у середньовічний замок

Лише за 100 кілометрів від Києва можна потрапити у середньовічний замок

  • Лише за 100 кілометрів від Києва можна потрапити у середньовічний замок

     

    Романтичний дух середньовіччя, чарівна природа та понад 5 тисяч домашніх ікон. 
    Таким нині є замок Радомисль на Житомирщині. За 5 років старий закинутий млин, що слугував міським звалищем,  перетворили на цілий комплекс: парк, замок, музей та готель.
    Власне, спочатку все це робилося заради унікальної колекції ікон. Тепер це місце – «радісна мисль»,  «Душа України», - те, що ми втратили і треба повернути ці образи-обереги людям.  Давид Стулік, родом із Чехії, де є багато замків, та цей, не такий стародавній, вразив його своєю позитивною енергетикою. 
    « Взагалі це місце – це  щось чарівне, зовсім несподіване, я не знав, що тут є така гарна експозиція, що тут є такий гарний будинок, старий млин, стара папірня. Просто це місце ніби дихає неймовірними враженнями», розповідає речник представництва Євросоюзу Давид Стулік.
    Розмаїття ікон ніби веде з одногу регіону України в інший, відкриваючи нам традиції наших предків. Є образи з чорними, зеленими та синіми німбами, замість золотих. Є лики святих писані на склі,  а ще -  рідкісна  ікона спадкових повитух, на ній колись  відрізали пуповину. Засновниця комплексу Ольга Богомолець може довго розповідати про кожен образ. 
    «Пресвята Богородиця - неопалима купина. У  кого руки вільні, можете взяти її в руки – це домашня ікона, і власне музей створювався, щоб люди могли доторкатися до цих образів», пояснює  засновниця історико-культурного комплексу «Замок Радомисль» Ольга Богомолець.
    Має Радомисль свій дзвін бажань на вежі. Подолавши 66 сходинок, загадуйте бажання і дзвоніть. 
    « Дзвін старовинний, він зроблений ще за царських часів, який висів на дзвіницях церковних, тому я вважаю, що так, силу він має, тому мабуть саме і здійснюються ці бажання», говорить екскурсовод Оксана Лисак.
    Директор музею Віктор Москалець називає замок сирітським будинком для ікон, сюди приходять люди, щоб знайти лики своїх ангелів-охоронців, тому найближчим часом тут вирішили  відкрити капличку у вежі. 
    «Ці ікони виявилися сиротами, церква не визнає цих ікон, вони вважаються неканонічними, хоча ці ікони намолені, на них молилися тисячі людей. Люди приходять, ікони починають жити новим життям, від них йде позитивна енергетика» ,  розповідає директор музею Віктор Москалець.
    Усі охочі тут можуть одружитися за старовинним обрядом і  замовити образи своїх святих, щоб  упродовж спільного життя ці ікони були їхніми оберегами.

     

    Джерело:  http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1452162

Наверх