Головна » Проекти » Екотолоки

Екотолоки в Центрі Всесвіту

  • Найближча Екотолока в селі Печера запланована на 15 жовтня 2022-го. Слідкуйте за новинами, млиномани)

     

     

    З квітня 2012 року млиномани започаткували нову традицію – щомісяця проводити екотолоки в селі Печера, на березі Південного Бугу, де проходить фестиваль. Виникло бажання зробити корисне для місцевої Природи, яка гостинно приймає і терпить нас. Млиноманія почала гуртувати людей – особистостей – навколо важливих для кожного та всіх разом речей. Екологічні акції спочатку отримали назву «СУБОТНИКИ OPEN AIR». Суботники – бо проводяться по суботах, коли найбільша кількість людей має вільний від роботи час та можливість приїхати. Open Air – бо проводяться під відкритим небом) та завершуються акустичним концертом біля вогнища. З 2018 року акції стали називатись ЕКОТОЛОКАМИ.

     

    Екотолоки спрямовані на звільнення берегів та русла Південного Бугу, заказника «Прибузький», парків, струмків, джерел, ярів, лісу, скель від звалищ сміття, різноманітних неорганічних відходів людської життєдіяльності. Ми не можемо дивитись на те, як наш рідний мальовничий край, береги Бугу та струмки перетворюється на суцільне сміттєзвалище. Хто коли-небудь був в селі Печера, той знає, якої дивовижної краси це місце та яке унікальне історико-культурне значення воно має. Ми не бажаємо переносити фестиваль в інше місце, бо прагнемо, щоб село розвивалось культурно, економічно та було чистим екологічно.

    Якщо описати стисло, то програма Екотолоки майже незмінна (змінюються лише ділянки прибирання): з ранку і до обіду прибираємо сміття, складаємо в мішки, вантажимо на причеп, вивозимо на вторсировину склад, а сміття, яке не переробляється - на смітник. Обідаємо, розставляємо екологічні плакати. Ближче до вечора – музика та джем-сейшн, вечеря біля вогнища, спілкування.

     

    Що вже зроблено?

     

    За 2012 рік відбулись чотири екотолоки: 7 квітня, 5 травня, 9 червня та 8 вересня. Було прибрано сміття з 2-х км берегової лінії Південного Бугу, очистили струмки та джерела, поля та яри, ліквідували стихійне звалище сміття біля села Печера.

    В 2013 провели 5 екотолок: 6 квітня, 11 травня, 1 червня + зустріч літа по-млиноманськи, 3-5 серпня,  25 серпня.

    2014 рік: 5 квітня,   10 травня, і 2 серпня - екотолока та камерна Млиноманія,  22 листопада - Завершення екосезону 2014 в Києві) З весни 2014 року ми почали збирати сміття РОЗДІЛЬНО. Таким чином, від 50 до 70% від зібраного непотребу виявились вторсировиною (переважно скляні та ПЕТ пляшки, бляшанки). Зібрану вторсировину відвозимо на склад, а восени відправляємо вантажівкою у Вінницю на переробку.

    2015 рік: старт - 4 травня, 9 травня, 27 червня, 25 липня, 22 серпня.

    2016 рік: старт екосезону 2 квітня, прибирання території Млиноманії-2016, Осіння Зустріч Млиноманів ( ФБ>>, ВК>>).

    2017 рік: відкриття екосезону 31 березня - 2 квітня, толока до та після Млиноманії.

    2018 рік: Еко-толока в селі Печера 21-22.04.

    2019 рік: Екотолока до та після "Серпневих Вакацій" 2-4 серпня.

    2020: Екотолока - закриття екосезону 8 листопада

    2021: Екотолока 2-3 жовтня в с.Печера

    2022: Квітнева екотолока - 9 квітня 2022, травнева екотолока - 21 травня 2022.

     

    В екотолоках беруть участь організатори, постійні гості та учасники Млиноманії, деякі місцеві жителі, музиканти, митці, мандрівники та люди, яким не байдужа Природа. По кількості учасників, зазвичай до екотолоки долучаються від 10 до 60 людей. Багато хто приїжджає до Печери вперше, з друзями, знайомими чи просто прочитав оголошення. Люди різного віку, професій, матеріальних статків, яких об`єднало одне – любов до Природи, небайдужість до майбутнього, а також бажання спілкуватись, розповідати історії, ділитись досвідом, грати, співати та слухати музику від душі, відчувати і дарувати Радість, чути чарівний гуркіт бузьких порогів…

    Дякуємо всім, хто взяв участь в СУБОТНИКАХ OPEN AIR, Еко-толоках в селі Печера та Сокілець! І запрошуюмо на наступні толоки!

     

     

    Мета екотолок - РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР ВІДХОДІВ!

     

    Вивіз сміття - це лише початок, це той мінімум, який ми маємо сили втілити в життя на даному етапі в конкретному місці - на мальовничих берегах річки з прадавньою назвою Бог (Південний Буг). Але це не вихід з глобальної екологічної, моральної, енергетичної кризи людства. Наступний етап, на нашу думку - ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ РОЗДІЛЬНОГО ЗБОРУ СМІТТЯ на прикладі конкретно взятої площі - с. Печера та інших населених пунктів, Тульчинського району, всієї області і т.д. Організація пересувних пунктів збору сміття, інформаційної кампанії серед людей, впровадження графіка маршрутів централізованого роздільного вивезення сміття з наступною переробкою на відповідному заводі. Перехід на ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕГРІЇ, на органічні добрива, побутові речі, пальне. СТВОРЕННЯ ЦИКЛУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДНОВЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ДЖЕРЕЛ.

    В глобальному масштабі ці екоакції - лише маленька краплина, майже непомітна, це перші та поки-що слабкі кроки до однієї мети - ПОВЕРНУТИ ПЛАНЕТУ ЗЕМЛЯ ІЗ ШЛЯХУ САМОЗНИЩЕННЯ В НАПРЯМОК РОЗВИТКУ, САМОВІДТВОРЕННЯ ТА РАДОСТІ. Хто б як не брехав з книжок та телеканалів, що ми нічого не можемо, але саме від кожного з нас залежить доля всіх разом, і доля життя Землі також. За однієї умови: якщо кожен вкладає свій розум, душу, свою працю в розвиток та створення РАДОСТІ навколо, не обов`язково у великому масштабі, в конкретно взятому місці, в конкретних справах та з доброї волі.

    Далі буде)

     

    Млиноманія, як громадська організація, піднімає питання обміління та можливого зникнення річки Південний Буг. Туристи, які останніми роками сплавлялись Південним Бугом нижче Вінниці, в р-ні Воробіївки, Сокільця, Печери, і далі за течією, знають про що йдеться. На жаль, сьогодні обміління Південного Бугу набуло загрозливих масштабів. Ще 10 років тому екологи били на сполох, але влада їх не почула. За ці 10 років тільки в с. Печера глибина Бугу впала на 1 метр, а ширина місцями скоротилась вдвічі! Разом із річкою, масово пересихають криниці, на жаль, це уже факт. Цьому сприяють кілька факторів: засушливі погодні умови та згубна господарська діяльність. І якщо керувати опадами ми не можемо, то зупинити безконтрольний відбір води, загачення притоків, побудову нових дамб і ГЕС людям під силу! Якщо тенденцію не зупинити, процвітання прибузького краю, розвиток туризму та і просто нормальне життя тут будуть неможливі! ГО "Млиноманія" ініціює з цього приводу круглий стіл в с. Печера, де неозброєним оком можна побачити наслідки даної біди.

     

    Про минулі та прийдешні екотолоки ви можете дізнатись в новинах на сайті фестивалю «Млиноманія», на офіційній сторінці Млиноманії у FB, особисто в учасників акцій.

     

    Приєднуйтесь до екотолок з очищення долини Південного Бугу від сміття!

     

    Електронна адреса для відгуків, порад та побажань:

    mlinoman[равлик]gmail.com

Наверх