Головна » Учасникам » Екологічна програма

Екологічна програма

 • Екологічна програма ГО "Млиноманія" стартує задовго до початку самого фестивалю. Найпершим заходом стане відкриття еко-сезону - Еко-толока в селі Печера 30.03.-01.04.2018. В програмі: роздільне прибирання сміття - очищення струмків та берегу Південного Бугу, Посадка фруктових дерев, агрофітнес тощо. Наступна Екотолока запланована на початок травня.

   

  Складові екопрограми Млиноманії-2018:

   

  > Круглий стіл із вирішення екологічного лиха - обміління р. Південний Буг.

  > Сортування сміття на фестивальній галявині. Стимулювання місцевої влади та громади до впровадження роздільного збору сміття.

  > Лекції та практикуми із переходу на віжновлювані джерела енергії, МК із сортування сміття, еко-дизайн та інше.

  > Виготовлення еко-плакатів та розміщення на території села Печера та в долині річки Буг.

   

  Круглий стіл.

   

  За останні 5 років рівень води в річці Південний Буг знизився до катастрофічного рівня. Що б там не казали про копалини, технології, робочі місця і таке подібне, - вода і земля - найдорожче, що в нас є. Дана проблема, разом із забрудненням притоків та самого Бугу, не є локальною для села Печера чи Тульчинського/Немирівського районів. Пік обміління річки припадає на літні місяці - червень, липень і серпень. Дійшло до того, що в серпні 2017 року ширина річки в районі с. Печера складала лише 1-1,5 м за глибини 3-5 см!!! Протягом осені та зими води також набагато менше від нормального рівня. 

   

  Мета Круглого столу - консолідація зусиль екологів, соціально відповідального бізнесу, притомних представників влади та небайдужих громадян щодо розробки та втілення дієвих програм зупинки обміління Півд.Бугу та відновлення рівня води в річці. Буг міліє як через кліматичні тенденції, на що вплинути важче, так і через недбале ставлення людей, держави та бізнесу до Природи. Перекриваються притоки, безконтрольно відбирається вода із річки та приток, скидаються добрива, використання яких агрохолдингами ніхто не контролює. На додачу, артезианська вода відбирається для сільськогосподарських потреб. Це потрібно зупинити, якщо ми не хочемо в найближчій перспективі перетворити чарівну Прибузьку долину на безжиттєве болото!

   

  на фото: Південний Буг в с.Печера (серпень 2016)

 • ВідмінитиДодати коментарій

Наверх