Головна » Проекти » Екоакції

Екоакції

 • З квітня 2012 року млиномани започаткували нову традицію – щомісяця проводити екологічні акції в селі Печера, на березі Південного Бугу, де проходить фестиваль. Окрім самого фестивалю, виникло бажання зробити щось більше для місцевої Природи, яка гостинно приймає та поки-що терпить нас, для розвитку Млиноманії як явища корисного для суспільства, для гуртування людей – особистостей – навколо важливих для кожного та всіх разом речей. Екологічні акції отримали назву «СУБОТНИКИ OPEN AIR». Суботники – бо проводяться по суботах, коли найбільша кількість людей має вільний від роботи час та можливість приїхати. Open Air – бо проводяться під відкритим небом) та завершуються акустичним концертом біля вогнища.

   

  Хто заварив кашу?

   

  Ідея суботника в Печері виникла ще з 2011 року, при чому в кількох людей одразу. Це місцевий сільський голова Вадим Володимирович Остапчук, який ще торік запропонував організаторам Млиноманії посприяти у вирішенні екологічних питань села. Це гурт Pechera Folk Band – музиканти, хлопці та дівчата, які пару років тому переїхали жити та творити в село Печера з різних міст України та Росії, і які не захотіли сидіти в своїй хаті-з-краю та просто дивитись на забруднення Природи навколо себе. І це організатори Млиноманії – Олексій Мошин та Толік Доспєхов, які взяли на себе безпосередню роботу з організації, планування та проведення екологічних акцій.

   

  По суті,

   

  екологічні акції спрямовані на звільнення берегів та русла Південного Бугу, заказника «Прибузький», парків, струмків, джерел, ярів, лісу, скель від звалищ сміття, різноманітних неорганічних відходів людської життєдіяльності. Ми не можемо дивитись на те, як наш рідний мальовничий край, береги Бугу та струмки перетворюється на суцільне сміттєзвалище. Хто коли-небудь був в селі Печера, той знає, якої дивовижної краси це місце та яке унікальне історико-культурне значення воно має. Ми не бажаємо переносити фестиваль в інше місце, бо прагнемо, щоб село розвивалось культурно, економічно та було чистим екологічно.

  Якщо описати стисло, то програма суботників майже незмінна (змінюються лише ділянки прибирання): з ранку і до обіду прибираємо сміття, складаємо в мішки, вантажимо на причеп трактора, який вивозить його на централізований смітник. Обідаємо, розставляємо екологічні плакати. Ближче до вечора – музика та джем-сейшн, вечеря біля вогнища, спілкування.

   

  Що вже зроблено?

   

  За 2012 рік відбулись чотири екологічні акції: 7 квітня, 5 травня, 9 червня та 8 вересня. Було прибрано сміття з 2-х км берегової лінії Південного Бугу, очистили струмки та джерела, поля та яри, ліквідували стихійне звалище сміття біля села Печера.

  В 2013 провели 5 екоакцій: 6 квітня, 11 травня, 1 червня + зустріч літа по-млиноманськи, 3-5 серпня,  25 серпня.

  2014 рік: 5 квітня,   10 травня, і 2 серпня - екоакція та камерна Млиноманія,  22 листопада - Завершення екосезону 2014 в Києві) З весни 2014 року ми почали збирати сміття РОЗДІЛЬНО. Таким чином, від 50 до 70% від зібраного непотребу виявились вторсировиною (переважно скляні та ПЕТ пляшки, бляшанки). Зібрану вторсировину почали збирати на складі, щоб згодом вивезти його фурою на переробку.

  2015 рік: старт - 4 травня, 9 травня, 27 червня, 25 липня, 22 серпня.

  2016 рік: старт екосезону 2 квітня, прибирання території Млиноманії-2016, Осіння Зустріч Млиноманів ( ФБ>>, ВК>>).

   

  В екологічних акціях взяли участь організатори, постійні гості та учасники Млиноманії, деякі місцеві жителі, музиканти, митці, мандрівники та люди, яким не байдужа Природа. По кількості учасників, до кожного екологічно-музичного суботника долучились від 10 до 60 людей. Багато хто приїжджав до Печери вперше, з друзями, знайомими чи просто прочитав оголошення. Люди різного віку, професій, матеріальних статків, яких об`єднало одне – любов до Природи, небайдужість до майбутнього, а також бажання спілкуватись, розповідати історії, ділитись досвідом, грати, співати та слухати музику від душі, відчувати Радість від світу навколо та себе в цьому світі, чути чарівний гуркіт бузьких порогів…

  Дякуємо всім, хто взяв участь в СУБОТНИКАХ OPEN AIR в усіх роках – людям, які їхали за десятки та сотні кілометрів, з різних міст та містечок! Окреме спасибі тим жителям Печери, які попри справи, а також скептицизм та байдужість до екології більшості селян, прийшли та прибирали сміття пліч-о-пліч з млиноманами! Також дякуємо місцевому голові сільради Вадиму Остапчуку за надання техніки під час всіх суботників, за скликання місцевих людей на допомогу.

   

  Навіщо та кому потрібні екологічні акції?

   

  Вивіз сміття - це лише початок, це той мінімум, який ми маємо сили втілити в життя на даному етапі в конкретному місці - на мальовничих берегах річки з прадавньою назвою Бог (Південний Буг). Але це не вихід з глобальної екологічної, моральної, енергетичної кризи людства. Наступний етап, на нашу думку - ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ РОЗДІЛЬНОГО ЗБОРУ СМІТТЯ на прикладі конкретно взятої площі - с. Печера та інших населених пунктів, Тульчинського району, всієї області і т.д. Організація пересувних пунктів збору сміття, інформаційної кампанії серед людей, впровадження графіка маршрутів централізованого роздільного вивезення сміття з наступною переробкою на відповідному заводі. Перехід на ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕГРІЇ, на органічні добрива, побутові речі, пальне. СТВОРЕННЯ ЦИКЛУ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДНОВЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ДЖЕРЕЛ.

  В глобальному масштабі ці екоакції - лише маленька краплина, майже непомітна, це перші та поки-що слабкі кроки до однієї мети - ПОВЕРНУТИ ПЛАНЕТУ ЗЕМЛЯ ІЗ ШЛЯХУ САМОЗНИЩЕННЯ В НАПРЯМОК РОЗВИТКУ, САМОВІДТВОРЕННЯ ТА РАДОСТІ. Хто б як не брехав з книжок та телеканалів, що ми нічого не можемо, але саме від кожного з нас залежить доля всіх разом, і доля життя Землі також. За однієї умови: якщо кожен вкладає свій розум, душу, свою працю в розвиток та створення РАДОСТІ навколо, не обов`язково у великому масштабі, в конкретно взятому місці, в конкретних справах та з доброї волі.

  Далі буде)

   

  Інформацію про екологічно-музичні СУБОТНИКИ OPEN AIR, які відбулись, можна знайти в новинах на сайті фестивалю «Млиноманія», у соц. мережі ВКонтакте, в подіях групи «Млиноманія»: http://vk.com/mlinomaniya_org_ua, особисто в учасників акцій.

   

  Приєднуйтесь до млиноманських екоакцій з очищення долини Південного Бугу від сміття! Зробимо же разом добру та приємну справу нашим дружнім товариством!

   

  Якщо є конкретні запитання, побажання чи поради, пишіть за електронною адресою:

  lelique[равлик]ua.fm

Наверх