Головна » Зочотні новини звідусіль » Думка Юрія Шевчука про те, чого навчає нас революція.

Лідер ДДТ Юрій Шевчук: "українців дістала корумпована, напівкримінальна влада"

  • Думка Юрія Шевчука про те, чого навчає нас революція.

    Відомий російський співак, митець, лідер рок-гурту ДДТ висловив своє ставлення щодо подій, які відбуваються в Україні на Майданах в ефірі радіо "Ехо Москви".

     

    "Будь-яка влада чинить з історіює як з розгульною дівкою, ... повертає історію в ту позицію, яка цю владу влаштовує."

     "Я - з Майданом, але я не на вулиці Грушевського"

    "Батьківщина для мене - це людина"

     

    Зі слів Юрія Шевчука, ще в 2004-му, коли він підтримав Майдан, в Росії його звинувачували в непатріотизмі. Хоча, як таку людину можна не вважати патріотом своєї Батьківщини - просто загадка.

     

    "Цього року я приїхав на Майдан, заздалегідь не будуючи якихось логічних зв`язків, чому я туди їду. Це був порив серця, а я довіряю свому серцю. Мій життєвий досвід вказує на те, що найперший порив - самий вірний. А коли починаєш дуже багато думати, наприклад, боротись чи не боротись, ти природньо починаєш боятися. Ще дитячі бійки мене цьому навчили. Поїхав на Майдан, 3 дні ходив, дивився, слухав, спілкувався, і потім вирішив заспівати... І я там заспівав про дружбу України та Росії, хоча мене "обламували" деякі вислови, заплутували недружні до Росії оратори..."

    "Я - не політик, головне - щоб задуми були чистими. Хотів достукатись до людей, які, ну, якось поверхово мислять. Розумієш, коли ти живеш у суспільстві, де править верховенство закону, де є рівність всіх перед законом, перед судом, де декларується фінансове благополуччя і так далі. І коли ти спілкуєшся з людьми як музикант, як митець, і бачиш, як і в Росії, окремо взяту жахливу, страждаючу самотність. І таких самотностей зараз дуже багато - людей, які самотньо страждають від цієї несправедливості, від безаконня влади, від безпрєдєла багатьох силовиків, бюрократії, від того, що твої гроші крадуть. Що в тебе немає ніяких перспектив, ніщо не світить ані тобі, ані твоїм дітям, блін... Ти сидиш, п`єш оковиту на кухні та матюкаєшся, і таких друзів в Україні у мене багато, які не на майдані, а тихо виють на кухнях, бо нема ніяких перспектив... І ти виходиш (як писав Альбер Камю в книзі "Людина, яка бунтує") на вулицю, бо ти не розумієш, чим тобі годувати дітей, яке вони будуть мати майбутнє... ОСЬ ДЕ ПРИЧИНА БУДЬ-ЯКОГО МАЙДАНУ, БУНТУ ЧИ РЕВОЛЮЦІЇ - ЦЕ СТРАЖДАННЯ ОКРЕМО ВЗЯТОЇ ЛЮДИНИ ВІД БЕЗЗАКОННЯ, ФАЛЬШІ, БРЕХНІ, ВІД ПРОПАГАНДИ. В кожної людини є відчуття правди - воно не викорінюється, воно дано нам від Бога.  Людина виходить на вулицю та зустрічає таку ж людину - і їх уже двоє. Цих людей об`єднує ідеєю свободи, ІНШОГО ЖИТТЯ, більш справедливого, більш надійного. Далі їх стає 100 тисяч, і це вже Майдан. Революція - це лише наслідок, а не причина, ніколи революція чи бунт не були причиною."

    "Чому наші - Володя Соловйов, Гордон і так далі, 1-й канал, вони ж "дворові" - вони так само маються, але їм більше платять. Вони ж не в селі живуть десь за байраком, яке обібрали вже всі, хто тільки міг. А вони при панові живуть, отримують недоїдки з панського столу та почувають себе цілком нормально. А в селі люди виють просто від цього пана, можновладця, від тієї нечисті та сволоти, яка наживається за рахунок інших людей. От приходить це село до пана та починає волати: "Що ж ти робиш, пан, ми ж здохнемо з голоду, в нас нема перспектив!" А до них не пан виходить, він відпочиває, а оці придворні, челядь з характерними червоними пиками, в блискучих сорочках, з сірниками в зубах та матюками смачними: "А чого це ви сюди приповзли, муд..и, вашу м...? Ану давайте танцюйте!" Та включають ахінею з 1-го каналу. І куди цей народ холодний, голодний піде? Вили візьме! Тому Майдан - це наслідок безкарності, беспрєдєла української влади!"

     

    Я абсолютно не був прихильником Ющенка, бо бачив, що це те ж саме, що було до нього та після нього, і в нас те саме (в Росії - ред.). Душа болить в мене за це все. Я не ворог народу Росії чи України, і не треба всіх фашистами називати... На Майдан виходять особистості, які цінять свою ідентичність, свій погляд на світ та речі навколо. А фашизм - це кирзові чоботи та вождь на чолі, і гайда битись з зовнішніми та внутрішніми ворогами. Звичайно, на Майдані є різні сили, я з Майданом, але я не на вулиці Грушевського, бо екстремісти мені не до душі абсолютно! Але якщо задати два клятих питання інтелігенціі - хто винен? та що робити? - моя відповідь чітка. Винна влада, бо довела до цього Майдану людей. Що робити - всім сідати за круглий стіл та виходити з цієї ситуації, і владі і опозиціі, так само як обирають Папу Римського - закрити всіх їх, поставити охорону, і поки вони не домовляться, щоб не було громадянської війни, нікого не випускати - що одних, що інших! Щоб український народ жив, а не бігав по вулицях з вилами та сокирами!

     

    Ведуча: "Чи є реальна загроза розпаду країни? Бо нам по телевізору показують 50 на 50 - що є бандерівці та Схід..."

    - Нема (робить ковток чаю)! Я проїздив Україною вздовж та впоперек. Це було вірогіднішим в 2004-му, зараз цього стало набагато менше. Був здивований, коли мої донецькі друзі, які завжди були за Януковича, тепер таким матом його криють! І навіть в Хабаровську розуміють. Тут інше, тут безвихідь що в одних, що в інших. Що ви хочете, якщо є великий металургійний комбінат, я заходжу на виробництво, а його власники - індуси? НУ ЩО ІНДУС РОЗУМІЄ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУШІ? ..."

     

    - Я - далеко не радикальний ліберал, і чай з Єльциним не пив.

    - Але ж з Путіном всиг попити!

    - Так попив (саркастична посмішка), що після цього мене вирізали з ефіру. Ось вам приклад "демократії", блін, нашої, цензури... вже протягом 7 років ДДТ взагалі ніде немає (виступи не транслюють - ред.). І нічого страшного...

    - На "Дощі" були (російський альтернативний телеканал "Дождь", який притісняє російська влада - ред.).

    - Так, на Новий Рік нас транслювали (...)

    Юрій Шевчук: Чому пани політтехнологи, кремлівські політики не дають можливості людині мати власну гідність, спокійно дихати? Чому вони не розуміють, що людина може страждати від безвиході? Вони душу-то мають самі, чи вона зовсім в них на підлозі валяється? (...) Я за Україну, і за Росію, і за дружбу наших народів, але дружбу не зверхню. Як у нас політолог, примруживши очі, так зверхньо каже: "ну що, хохли.." Хлопці, та це ЛЮДИ, ви що, одуріли, ми всі - ЛЮДИ, давайте з повагою один до одного ставитись! В Україні іде розбудова громадянського суспільства, тяжка, болісна.

    - Але це революція?

    - Це РЕВОЛЮЦІЯ ДУХУ, і бунт, це все разом. Хлопці, ніщо не буває стерильно чистим. Скрізь якась сволота пристане. Але цей випадок, коли радикали зайняли Будинок Культури, і там всередині залишився загін "Беркуту". Мені друзі розповідали, що радикали іх хотіли острогами поколоти. І люди з Майдану, інтелігенція, створили живий коридор та врятували цих хлопців (беркутівців - ред.).

    - А ви з беркутівцями розмовляли?

    - Ні, не розмовляв, до них не було як підступитись. Я б із задоволенням зі всіма поговорив.

    - Це ж люди, які виконують наказ, це ж громадяни України.

    - Безумовно, громадяни. Але, ви розумієте, люди, люди.. бувають різні, є й садисти просто, в яких нама нічого святого, які кажуть: "А чо?" В мене є один знайомий - омонівець. Питаю його: "тут казарма, чого ти плюєшся?" або "чому ти його вдарив, він же не пручався?", а в нього на все одна відповідь "А чо?" Але й різні, є ветерани, і всі люди. В мене в Україні багато знайомих на Майдані, і багато не на Майдані, які тихо бухають та лякаються, що все вийде з-під контролю. Я ще раз кажу - всіх посадити за стіл переговорів (політиків - ред.)- і все.

    - Так Янукович, бачиш, на лікарняному.

    - Тоді в лікарні їх закрити (опозицію і владу - ред.). Бо не можна допускати кровопролиття. Україна чим відрізняється від Росії - вона не воювала. ... І це великий плюс для неї. Бо в нас цих мужиків, які пройшли війну (в Чечні - ред.) дуже багато, і у нас така мирна революція поки що не відбудеться - як почнеться стрільба, то мало ні кому не буде! В нас (в Росії - ред.) якщо почнеться - то не дай Бог! В ядерній країні до того ж. (...)
    Я коли сюди їхав, то читав Арістотеля, люблю я старого, і Платона, "Афінська Політика". Був такий політик Солон - дуже цікава особистість. В них теж колись смута була. Солон був законотворцем, і перше, що він зробив - примусив усіх вибачити усім борги. І бідні зраділи, а багаті образились. Тоді бідних примусив працювати, і вони також образились. І після цього його не любив ніхто - ні одна сторона, ні друга, ні "права", ні "ліва". Бо він думав не про них, а про державу вцілому, і він підняв Афіни, добре жили там за його правління. Ось нам зараз такий Солон потрібен. А люди ж так само виживали, так само бунтували. Ніщо не змінюється, такий самий безлад був в Афінах з рабами. Такий же безлад і зараз. Якби я зараз сказав "Все чудово у нас, мої друзі, все прекрасно, в нас найгуманніші силивики - всі, відмінна влада, чудове ЖКГ, народний Газпром, все чудово, дороги ідеальні, усім всього вистачає...." Ну невже би ви мені повірили, мої друзі?

    - А що, в нас так говорять з екранів телевізорів, і люди вірять.

    - А мені не повірять. І я просто не можу таке говорити...

     

    Матеріали з програми "Культурний Шок" на радіо "Ехо Москви", де Ви можете прослухати повне інтерв`ю з Юрієм Шевчуком.

Наверх